Különösebb és drámaibb, mint valaha képzeltük – ez a mi el nem mesélt eredettörténetünk. Lenyűgöző látvánnyal és a legmodernebb tudomány segítségével Ella Al-Shamahi feltárja fajunk történetét.
Az emberi faj, a Homo sapiens megjelenésének rendkívüli története, ahol az elmúlt évek felfedezései forradalmasítják az emberiség eredetének megértését.
A korai Homo sapiens őseinek útját követve, ahogy kilépnek Afrikából, és nekivágnak a nagyvilágnak – olyan területekre is, amelyeket más emberfajok laktak.
Megdöbbentő új felismerések a modern emberek „testvérfajának”, a neandervölgyieknek a kihalásáról, a Homo sapiens lehetséges szerepéről a folyamatban, és arról, hogyan lett fajunk az utolsó ember a Földön.
A jégkorszak csúcspontján – az emberiség által valaha átélt egyik leghidegebb időszakban – a Homo sapiens megérkezik a bolygó utolsó lakható kontinenseire: az Amerikákba.
Mintegy 12 000 évvel ezelőtt, amikor a jégkorszak végül visszahúzódik, az emberiség drámai változáson megy keresztül: elhagyja a nomád életmódot, és letelepedett közösségeket hoz létre.