Miközben továbbra sem tudnak helyzetjelentést szerezni a Fukushima Daiicsiből, a kormány nyugalomra inti és otthon maradásra szólítja fel az embereket.
A biztonsági tartályban a nyomás gyorsan emelkedni kezd. Mivel katasztrofális robbanás fenyeget, a TOEPCO azt javasolja, hogy engedjék a gázt a légkörbe.
Mivel az áramellátás továbbra is szünetel, a szelepeket kézzel kell kinyitni. Nehéz szívvel ugyan, de néhány munkás megkérdezi, hogy biztonságosabb helyre evakuálhatók-e.
Amikor a nyomás végre csökkenni kezd a biztonsági tartályban, a TOEPCO központja azt akarja, hogy a helyszínen lévő dolgozók folytassák a munkát, azonban Yoshida aggódik.
Miközben a kormányzat és a TOEPCO központja egyre türelmetlenebbé válik, Yoshida üzemvezető engedélyt kér a helyszínen tartózkodó dolgozók egy részének evakuálására.